مشتریان گرامی به دلیل نوسانات قیمت حتما قبل از نهایی کردن سفارش خود با کارشناسان فروش تماس بگیرید                                    جهت مشاهده پست های آموزشی صنعت ساختمان حتما پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید                                    در صورتی که کالای مورد نظر شما در محصولات نباشد با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید تا برای شما تامین گردد.

آجر فشاری

کمی صبر کنید...

در این مقاله سعی داریم که به بررسی آجر فشاری بپردازیم البته لازم به ذکر است که به آجر تو پر یا آجر گری هم میگویند به این به آن آجر فشاری میگویند که موقع خشت زدن با دست، گوشه هاى گل در قالب با انگشت فشار داده مى شد، اين آجر به آجر فشارى مشهور شد. اين نوع آجر براى گرى چينى ، استفاده مى شود.

 این آجر به دو نوع تقسیم می شود آجر فشاری قرمز، آجر فشاری ماشینی و آجر فشاری کوره ایی، از آجر فشاری  در گذشته در دیوار های باربر و طاق های ضربی، دیوار های حمال و... استفاده می شده است اما مصرف آن به مرور کاهش پیدا کرد.

 مصالح فروش برند تجاری آن است و توانسته با سال ها تجربه در این زمینه یکی از بهترین نوع بلوک ها را به شما معرفی کند. 

برای آشنایی بیشتر با آجر فشاری با ما همراه باشید تا بتوانیم با نوع کاربری و ویژگی های آن آشنا شویم. باید از مرغوبیت جنس مصالح به خوبی اطمنان حاصل کرد زیرا اگر مرغوب نباشد امکان دارد باعث خسارت مالی و جانی شود.

 باید قبل از ساخت و ساز حتما از صحت و سلامت و مقاومت آجر های فشاری خبردار شد. مصالح فروش که توانسته با بهترین امکانات در مسیر خیر قدم بردارد بسیار خرسند است و میخواهد بهترین ها را نسیب هم وطنان عزیزمان شود سعی میکنیم با چند نکته ی مهم در ادامه درباره ی آن بحث داشته باشیم.

آجر فشاری(آجر گری) چیست؟

آجر فشاری از قدیمی ترین نوع آجر بوده است و علت نام گذاری آن به این دلیل بوده که برای ساخت آن با دست فشار وارد میکردند. 

آجرفشاری درواقع سنگي است مصنوعي كه نوع رسي آن از پختن خشت خامی (ترکیب خاک رس و آب) که معمولاً به صورت دستی قالب زده شده، در کوره به دست می‌آید. 

همانطور که می دانید آجر فشاری به روش سنتی و دستی ساخته می شود. در بالا گفتیم که آجر فشاری که به آجر زبره و آجر گری هم معروف است وزن هر عدد آجر فشاری برابر با ۲٫۴ کیلوگرم می باشد که ميزان جذب آب آجرفشاری بالاست.

 به همين امر باعث شده است که در زيركاری و سفت كاری ساختمان مورد استفاده قرار مي گيرد. آجرگری در مواردی نظير ديوارهای باربر، تيغه چينی ، پرکاربرد است. 

موارد استفاده از آجر فشاری (آجر گری)  

قطعا میدانید که یکی از مهمترین کاربرد آجر گری در دیوار چینی و کرسی چینی پی ساختمان است. همچنین از این آجر برای دیوارهای باربر در ساختمان بنایی نیز به کار گرفته می‌شود زیرا آجر فشاری به دلیل جذب خوب ملات و مقاومت بالا در برابر فشار، اغلب برای قالب‌بندی فونداسیون نیز استفاده می‌شود.

لازم به ذکر است تا بدانید که در گذشته از این آجر برای ساخت سقف طاق ضربی به وفور استفاده می‌شد، اما امروزه به دلیل عملکرد سازه ای پایین و بالا رفتن وزن ساختمان، استفاده از آجرهای فشاری به کلی کنار گذاشته شده است. یکی از موارد استفاده ی آجر فشاری؛ 

برای ساخت دیوار حیاط دورتادور ویلاها و خانه‌های حیاط‌‌ دار است که میتوان به آن اشاره داشت. یکی از ویژگی های خوب و کاربردی این آجر افزایش مقاومت در برابر اثرات دما و رطوبت شدید می باشد،

 در ساخت روکش و پوشش بنا در مناطق با آب و هوای مرطوب میتوان از این نوع آجر استفاده نمود. همچنین از مقاومت بالایی به نسبت دیگر مصالح برخردار است، که میتوان به راحتی از آن استفاده نمود. 

همین ویژگی خوب مقاومتی در آجر فشاری باعث شده است از دیگر آجر ها متمتیز باشد زیرا این مئله باعث بالا رفتن عمر این آجر هم می شود. 

یکی دیگر از ویژگی های این آجراست که چسبندگی زیادی با ملات سیمانی دارد که میتوان به خوبی از آن استفاده است تمامی این راحتی ها موارد استفاده از آجر های فشاری بالا میبرد زیرا این آجر حتی دارای ایمنی مطلق برای سلامتی انسان و خلوص اکولوژیکی ناشی از عدم وجود ناخالصی‌های مضر در ترکیب خود است.

 از نظر ویژگی های ساختی، سطح آجر دارای خاصیت ضد بخار است، به طوری که گرد و غبار و دوده در اثر باران جذب و شسته نمی‌شوند.

این نوع آجر را می‌توان در تمام مناطق کشور به راحتی تهیه کرد، در مناطق گرم و خشک، یا در مناطق شمالی ایران در مناطق سردسیر ایران میتوانید از این آجر استفاده کنید پس نمیتوانید نگران این قضیه باشید همین موضوع میتواند از اهمیت این نوع آجر باشد که بسیار راحت قابل دسترسی است. 

از نظر هزینه ام نگرانی نداشته باشید زیرا قیمت این آجر نسبت به سفال و دیگر آجرها کمتر است. پس موارد استفاده از این آجر در دیوار های باربر و.. است که از عمر بالا و مقاومت بالا و هزینه ایی پایین برخردار است که میتواند برای مصرف کنند مناسب باشد. 

تمامی نکات گفته شده برآن بود تا با ویژگی های یک آجر خوب آشنا شوید و با کمک مصالح فروش بتوانید یکی بهترین خرید های خودتان را داشته باشید.


نکات مهم هنگام خرید آجر فشاری(آجر گری)

قطعا برای خرید آجر فشاری باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید زیرا در بسیاری از موارد اگر توجه نداشته باشید ضرر زیادی را باید متقبل شوید، قطعا اطمینان حاصل فرمایید که این محصول عاری از هرگونه ترک خوردگی، شوره زدگی و لب پریدگی باشد. 

بهتر است محصول خریداری شده دارای زاویه قائم بوده و سطح آن صاف باشد. هم چنین به عدم وجود آهک در آجر نیز باید توجه شود تا پس از اجرا دچار تخریب نشود.از این بابت باید خیلی دقت داشته باشید. 

البته که مصالح فروش به خوبی تمامی این نکات را در نظر گرفته و آجر فشاری مرغوب و عالی به دست شما می رساند تا مشتری از رضایت کامل برخردار باشد.

محاسبه ی قیمت آجر فشاری (آجر گری)

برای محاسبه ی تعداد آجر مورد نیاز برای پوشش یک متر مربع دیوار، علاوه بر در نظرگیری ابعاد آجر فشاری باید به مشخصات دیوار مورد نظر از قبیل پهنای دیوار ، نوع نمای دیوار و نحوه چیدمان آجر روی دیوار، اندازه بندهای افقی و عمودی توجه داشت باشید.

 تمامی نکات را بررسی کنید و با دقت به همه چیز نگاه کنید در صورت اینکه نتوانستید به خوبی اندازه گیری کنید قطعا مصالح فروش به کمک شما می شتابد.چرا خرید آجر فشاری (آجر گری) از مصالح فروش

شاید از خود بپرسید چرا باید خرید خود را از مصالح فروش انجام دهم، ما به شما خواهیم گفت که باید برای خرید هرچیزی سراغ کار دان بروید. 

با کمک مصالح فروش میتوانید بهترین مشاور خرید را بگیرید و با کمک ایشان از مرغوب ترین آجر ها برخردار شوید، فقط کافی است با اعتماد به ما بتوانید روی کمک ما حساب بازکنید.

 متاسفانه افراد سود جو بسیاری زیادی وجود دارد که بسیار بد قول هستند و بدترین نوع کیفیت را ارائه می دهند. یا برای اینکه پول بیشتری در جیب خود بگذارند امکان دارد هرکاری کنند تا شما از کار کردن با آن ها منصرف شوید.

 اما مصالح فروش میتواند بهترین روش های خرید را به شما ارائه دهد که خداراشکر تاکنون هرگر مشتری نبوده که از ما ناراضی باشد بلکه همیشه برای خرید به سراغ ما می آید.

 و این حجم از محبت را که میبینم روزبه روز با انرژی بیشتری در محل کار حاضر می شویم تا تمامی سفارش های لازم را به خوبی به مشتریان تحویل دهیم.

 ما از کادر بسیار خوب و مجربی کمک گرفته ایم که با ایمان فراوان به کار خود پاسخگوی تمامی سوالات ما هستند تا بتوانند خدمات زیادی را به شما ارائه دهند. 

با کمک مصالح فروش دیگر ضرر و زیان معنایی ندارد چرا که در این دوران بد اقتصادی نمی توان برای چندرغاز حقوق و پول بی ارزش سر هم وطنان کلاه گذاشت ما پا در این عرصه نهادیم تا به عزیزان مشتری و مصرف کنند.

 کمک کنیم. همیشه در کنار شما خواهیم بود و خدمات لازم را ارائه خواهیم داد. با آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون برای شما مردم مهربان سرزمینم.

نتیجه گیری

گفتیم که این آجر از مقاومت بالایی در برابر شرایط مختلف آب و هوایی برخوردار بوده و می توان بدون محدودیت از آن در شرایط متفاوت آب و هوایی و اقلیم جغرافیایی میتوان از آن استفاده کرد. این محصول از مقاومت بالایی برخوردار است، 

می توان گفت که این محصول مقاومت خوبی در برابر ضربه دارد. همچنین نوع ساخت و متریال خوبی که دارد باعث شده است که از طول عمر بالایی برخوردار باشد از نظر چسبندگی، آجر فشاری با ملات سیمانی به خوبی میتواند بچسبد. 

همچنین لازم به ذکر است که در ساخت آجرفشاری از متریالی که برای سلامتی انسان مضر باشد، استفاده نشده است. همچنین به راحتی در دسترس همگان قرار میگیرد.

 و از نظر قیمت هم قیمت بسیار خوب و مناسبی دارد.بنابراین تمامی این ویژگی های خوب و منحصر به فرد اعث می شود که ما دت به انتخابی درست برای ساخت بزنیم از این آجر میتوانید در زیرکاری و سفت کاری ساختمان استفاده کنید.

و مصالح فروش در کنار شما می ایسد تا بهترین ساخت و ساز را داشته باشید و با خرید کالایی مناسب خیالتان بابت خانه راحت باشد تا با ایمنی و سلامت بالایی بتوانید خانه ایی در خور شان یک ایرانی بسازید.

لیست کارخانه جات سفال یزد
لیست کارخانجات سفال تهران
لیست کارخانه جات سفال اصفهان

ایران نما
آذرخش
تینا
نقشینه
کویر یزد
تک آفرین
زمرد
کهن سرام
کوثر
آجر مرجان
آجر اصفهان
آجر یزد
یزدگنبد
اسپادانا
سوفالین
شاهین
صائب
عتیق
قپانچی
میلاد
نادری
آرکا کسری
تکنو آجر
مرجان کار
سعادت
مستحکم یزد
نگین یزد
ونوس
سفال میناب
سفالین یزد
سفالیران یزد
آجران
سهند
رضوان
پارس
سامان
خوش قالب
خوشرنگ
یزدرس
میبد تکنیک
میبد سفالین
آرین
ملک
زرین سفال
زرین
یزد سفالین
یزد بلوک
تابان
مهر رضا
اشکذری
دهقان و شرکا
سفالین صنعت
خوشکار
وحید
علمدار


دسته‌بندی