آجر فشاری بهتر است یا آجر ماشینی :برخی تفاوت های بین آجر ها را نمی دانند و فکر میکنند هر دوی این آجر ها یکی هستند، هر دو آجر در کارخانه تولید می شوند.

 اما باید بگوییم که آجر فشاری به صورت دستی ساخته می شود و توسط قالب گیر هم قالب زده می شوند، اما آجر فشاری در کارخانه با دستگاه تولید می شود. برای خرید آجر سفال با شماره های موجود در وب سایت تماس بگیرید.

ظاهر آجر فشاری بنا به شرایط پخت و استفاده از نوع خاک پدید می آید. که بیشتر در رنگ های زرد یا کرم یا گلبهی و... تولید می شود مصالح فروش برای ما توضیح خواهد داد که بین این دو آجر چه جور فرقی هست و هر کدام دارای چه ویژگی هایی هستند. 

آجر فشاری سطحی زبر دارد اما آجر ماشینی سطحی صاف دارد.آجر های ماشینی بسیار شکننده هستند و قابلیت تیشه داری ندارند از آجر ماشینی می توان برای ساخت طاق های ضربی از آن استفاده کرد.

آجر های فشاری دارای عمر و مقاومت بالایی هستند که در زیرکاری و سفت کاری و دیوار باربر و تیغه چینی و... از آن استفاده می شود اما از آجر ماشینی برای ساختن دیوار هایی که باربر ضد زلزله هستند استفاده می شود. آجر فشاری مقاومت بسیار خوبی دارد که از آن برای دیوار بارکش استفاده می شود.

 آجر فشاری از قدیمی ترین نوع آجر ها می باشد که مواد اولیه ی آن برای تولید خاک رس است. آجر فشاری و آجر ماشینی در نوع قالب گیری ها بسیار باهم تفاوت دارند که در آجر فشاری با فشار دست کارگران ساخته می شود، که حتی از نظر قیمت و مواد اولیه و مقاومت هم با یکدیگر تفاوت دارند.

 اما برای تولید آجر ماشینی تمام مراحل آن به صورت ماشینی توسط دستگاه ها ساخته می شود.آجر های ماشینی 8 الی 10 سوراخ دارند. که وجود این سوراخ ها برای فرو دادن میله گرد و ملات به کار می رود. از نظر قیمت هم آجرماشینی به صورت تک تک قیمت گذاری شده است.  برای خرید آجر فشاری با شماره های موجود در وب سایت تماس بگیرید.

با کمک مصالح فروش به بررسی نوع استفاده از آجر های فشاری و ماشینی میپردازیم:

آجر های فشاری

آجر فشاری از قدیمی ترین نوع آجر بوده است و علت نام گذاری آن به این دلیل بوده که برای ساخت آن با دست فشار وارد میکردند. 

آجرفشاری درواقع سنگي است مصنوعي كه نوع رسي آن از پختن خشت خامی (ترکیب خاک رس و آب) که معمولاً به صورت دستی قالب زده شده، در کوره به دست می‌آید.

 همانطور که می دانید آجر فشاری به روش سنتی و دستی ساخته می شود. در بالا گفتیم که آجر فشاری که به آجر زبره و آجر گری هم معروف است وزن هر عدد آجر فشاری برابر با ۲٫۴ کیلوگرم می باشد که ميزان جذب آب آجرفشاری بالاست. 

به همين امر باعث شده است که در زيركاری و سفت كاری ساختمان مورد استفاده قرار مي گيرد. آجرگری در مواردی نظير ديوارهای باربر، تيغه چينی ، پرکاربرد است.

 آجر فشاری دارای استحکام بالایی است این محصول از مقاومت بالایی در برابر تاثیرات محیطی برخوردار بوده و مقاومت فیزیکی بالایی دارد،

 وزن هر یک از آجر های فشاری حدود ۲ کیلوگرم می باشد در دکوراسیون و نمای ساختمان ها می توان از این نوع آجر ها استفاده کرد.

 میزان جذب آب این متریال بین ۳ تا ۷ درصد می باشد بنابراین میتوان از آجر های فشاری در مناطق مرطوب استفاده شود.رنگ آجر فشاری بین زرد یا قرمز می باشد که هرچه روشن تر باشد کیفیت خوبی هم دارد. این متریال از چسبندگی خوبی با ملات سیمانی برخوردار است.  برای خرید آجر ماشینی با شماره های موجود در وب سایت تماس بگیرید.

آجر ماشینی

آجر ماشینی دارای سوراخ هایی می باشد که همین امر باعث استحکام بالای آن می باشد، که در مقابل زلزله هم مقاومت خوبی نشان می دهد. 

و از نظر وزن آجر های ماشینی بسیار وزن کمتری نسبت به آجر های فشاری دارند. آجر های ماشینی ضد اسید می باشند و آب کمی هم جذب می کنند.

 بر روی سطح آجر های فشاری هشت یا ده سوراخ وجود دارد هرکجا چنین آجری از نظر ظاهری دیدید آجر ماشینی می باشد از نظر اندازه هم باید گفت اضلاع آن 5/5 در 11 در 22 سانتی‌متر است. از نظر ظاهری قطعا بسیار مناسب تر از آجر های فشاری هستند. 

یعنی آجرهای ماشینی گوشه‌های گونیا تری نسبت به آجر فشاری دارد همچنین آجر‌های ماشینی قابلیت جذب ملات کمتری نسبت به آجر‌های فشاری دارند.

 همین امر باعث شده است که به طور کلی در ساخت طاق ضربی از این نوع آجر استفاده نمی‌شود.همچنین لازم به ذکر است که بدانید سوراخ ‌های موجود در این آجر ها به دلیل نفوذ عمودی ملات به درون سیمان ایجاد شده‌اند تا استحکام بیشتری را برای ساخت داشته باشد، 

همچنین استفاده از آجر های ماشینی  برای دیوار چینی و دیوارهای حمال بسیار مناسب است. برای تهیه ی این آجر می توانید به مصالح فروش مراجعه کنید و یکی از بهترین و با کیفیت ترین آجر ها را دریافت کنید. برای خرید سفال دیواری با شماره های موجود در وب سایت تماس بگیرید.

مصالح فروش

با کمک مصالح فروش میتوان به بررسی بین این دو آجر پرداخت. در بررسی های بالا درباره ی رنگ و جنس و کاربرد آن ها صحبت کردیم. 

اما نمیتوان گفت کدام یک بهتر است زیرا هرکدام کاربری خودشان را دارند و نقش خودشان را بازی میکنند.اما یکی از مهمترین کاربرد آجر گری در دیوار چینی و کرسی چینی پی ساختمان است. 

همچنین از این آجر برای دیوارهای باربر در ساختمان بنایی نیز به کار گرفته می‌شود زیرا آجر فشاری به دلیل جذب خوب ملات و مقاومت بالا در برابر فشار، اغلب برای قالب‌بندی فونداسیون نیز استفاده می‌شود. 

همچنین آجر های ماشینی؛ در مقابل انواع باد و باران و نور آفتاب مقاوم می باشند.آجرهای ماشینی در مقایسه با آجرهای فشاری تردتر و شکننده تر می باشند همچنین سطح آنها نیز نسبت به نوع فشاری صاف تر و صیقلی تر است. برای خرید سفال سقفی با شماره های موجود در وب سایت تماس بگیرید.
نتیجه گیری

یکی از گزینه های پیش و روی شما برای خرید مصالح، قطعا مصالح فروش است که با بهترین کیفیت ها به شما کمک می کند تا خانه ایی ایمن داشته باشید.

 همچنین با کمک مصالح فروش دیگر نیازی به پرداخت هزینه های گزاف نیست، تنها شما با کمک مصالح فروش میتوانید خریدی مناسب هم از نظر کیفیت هم از نظر قیمت داشته باشید. برای خرید آجر نسوز با شماره های موجود در وب سایت تماس بگیرید.